Suugle Forum
10 Aralık 2019, 15:33:23 *
Hoşgeldiniz %1$s. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Duyurular:

Ana Sayfa   Yardım Ara Takvim Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: [1] 2   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: 14-15 NİSAN ANKARA CUMHURBAŞKANLIĞI MİTİNGİ  (Okunma Sayısı 7602 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
E.cO.m
E.cO.m
Yeni Üye
*

« : 10 Nisan 2007, 11:46:55 »

Arkadaşlar, okulumuzun politika konusunda son derece pasif bi okul olduğu zaten bilinen bir mevzudur. Ama bu haftasonu ankarada yapılacak olan cumhurbaşkanlığı mitingine bütün okullar otobüs kaldırırken bizim okulun bu konuda hiçbir eylemde bulunmaması çok can sıkıcı. Bu mitinge katılmak bir vatandaşlık görevidir. Ben ailemle beraber gidiorum, öyle ki 10 yaşındaki kuzenim bile geliyor( kendisi gelmek istiyor). Zaten tatilimizin ilk gününe denk geliyor. 14 nisan sadece üniversitelerin katıldığı bir eylem olucak, eğer okulda yeterince katılım olursa ben otobüs ayarlama işlemlerine kefilim. Cuma akşam çıkıp Cumartesi akşam dönmek üzere okul idaresiyle temasa geçebilirim. Yeterki katılım tatminkar olsun. Bana ulaşın bi şekilde hemen ayarlayalım şu işi. Bana mail atın yada cep telefonumdan ulaşın: 0535 704 42 21. Ayrıca herkes buraya birşeylerde yazsın isterim. Okulumuzun bu kadar pasif olması benim çok canımı sıkıyor. Sizin?Huh??
Rieper
Ultra Mega Üye

« Yanıtla #1 : 10 Nisan 2007, 11:59:55 »

Okulun pasif olması en mantıklısı.

dark thoughts in your mind will bring you tears
like the dark clouds in the sky bringing rain
anger in your heart will make your fears grow
like the thunder in the sky screams in pain
unbounded_mind
Yeni Üye
*

Eisenheim The Illusionist

« Yanıtla #2 : 10 Nisan 2007, 12:02:14 »

Adı üstünde okul burası böyle bi konuda pasif olması neden canını sıkıyor ? ayrıca neyin mitingi bu kime miting yapıyosun?
Vatandaşlık görevleri bellidir, kimse saçma sapan olaylara vatandaşlık görevi dememelidir . Bu okul böyle bir olaya hiç karışmamıştır yine karışmayacaktır emin ol.

love is a miracle
E.cO.m
E.cO.m
Yeni Üye
*

« Yanıtla #3 : 10 Nisan 2007, 12:07:16 »

Öcalan'a SAYIN diyen, benim referansım dindir diyen değerli başbakanımız veya onun herhangi bir adamı; Cumhurbaşkanlığı koltuğuna göz koydu. Bunun gerçekleşmesi sizin canınızı sıkmıyorsa ve belkide Türkiyede yapılacak en büyük mitinglerden birine katılmak istemiyorsanız ona bir lafım olamaz. Ama buna ses çıkarmak ve tepki göstermek, Türkiye Cumhurbaşkanlığına şeriat yanlısı bir insanın oturmasına karşı çıkmak( en azından kitlesel bir topluluk oluşturmak) bu vatanın gençlerinin, bizim, vatani görevimizdir. Unutmayın bu bir sağ-sol mitingi değil toplumsal bir dalgadır...
D ı l a r a
the magnificent;)
Süper Üye

« Yanıtla #4 : 10 Nisan 2007, 20:15:12 »

Adı üstünde okul burası böyle bi konuda pasif olması neden canını sıkıyor ? ayrıca neyin mitingi bu kime miting yapıyosun?
Vatandaşlık görevleri bellidir, kimse saçma sapan olaylara vatandaşlık görevi dememelidir . Bu okul böyle bir olaya hiç karışmamıştır yine karışmayacaktır emin ol.

Aslında bir yerde yanlışınız var. Burası okul değil, universite ve özgür düşünmenin hakim oldugu bir ortam. Düşünmekse düşünmek, icraatsa icraat.. Pasiflik "okulca" bir hareket değil, aktiflik okulca bir harekettir. Susmak, uzak durmak,evinizin 1 metre ötesinde yaşananlara kulak asmamak veya ne yapabilirim ki demekle bir hareket gerçekleştirilemez. Hiçbir şey yapmamazlık etmeyin. Meydana gelmek gelmemek değil burdaki mesele bu kadar da aldırmaz olmayın diyorum sadece..Neyin mitingi kime yapılıyor bu miting diyenlerin de bence uzak durması, şeriat yanlılarına, dinci rejimi bize aşılamaya çalışanlara BEŞ ADAMLA BİLE OLSA ses çıkarabilmek adına, kim "ben de burdayım" demek istiyorsa onun özgür iradeyle gitmesi gerekir diye düşünüyorum.

{ DnD = soul music festival }
E.cO.m
E.cO.m
Yeni Üye
*

« Yanıtla #5 : 10 Nisan 2007, 20:49:45 »

DİLARA seni tebrik ediyorum. Dilerim ki okulda senin ve benim gibi düşünen insan daha çok olsa ve göğsümüzü gere gere ankara meydanlarında sabancı üniversitesi ismini dalgalandırsak. Diğer üniversiteler yüksek katılım gösterirken bizim bunu sadece forumlarda konuşmamız bile içler acısı. Ben ordayım ve dediğim gibi gelen varsa otobüs ayarlama işlerinede kefilim. Gelin ve bu ülkenin laikliğini bu adamlar karşısında avazımız çıktığı kadar bağırıp, gözlerine sokalım. Bu ülke Kürdün, Çerkezin, Lazın, Ermeninin, Rumun yüzyıllardır yanyana yaşadığı barış dolu bir ülke. Gelin bu güzel birlikteliğe göz dikmiş şeriat yanlılarına seslenelim ve DEFOLUN diyelim
veysonmez
Veysel
Ultra Mega Üye

« Yanıtla #6 : 10 Nisan 2007, 21:51:44 »

Öncelikle üniversiteler; akademik özgürlük ve öğretilerin uygulanabilmesi gereği her türlü düşüncenin tartışılabileceği ve tartışılması gereken kurumlardır, bunun içinde politik düşünceler de vardır. Yani "okulda siyaset yapılmaz!" mantığı yanlıştır, tam tersi pek alası yapılır. Ancak bir okulun bir siyasi görüşü desteklemesi ve bu görüşü kurumdaki çalışanlara ya da öğrencilere empoze etmeye çalışması kabul edilemez, o zaman bu durum, o kurumun politik bir oluşum olduğu anlamına gelir. Bir eğitim kurumunun da politikaya alet edilmemesi gerektiğini hepimiz biliyoruz sanırım.

Bununla birlikte, düşünce özgürlüğü kapsamında bu eylemle bu görüşün belirtlmesine kimsenin birşey diyeceği yoktur hatta demeye hakkı da yoktur. AKP (hadi şeriat olsun) karşıtlarının fikrine ve düşüncelerini ifade etmelerine tamamen saygı duyulmalıdır. Ancak şahsi fikrim, bu eylemin söylendiği kadar bir samimiyet taşımadığıdır.
ookami
Kaliteli Üye

« Yanıtla #7 : 12 Nisan 2007, 21:15:27 »

arkadaşlar birbirimize olan üslubumuza dikkat edelim gerçekten herkes karşısındakine lütfen saygılı bir şekilde hitap etsin.

Kendi fikrime gelince: Üniversite gayet tabii olarak siyaset yapılabilecek bir yerdir. Hatta üniversite bunu belirli aktiviteleriyle kulüpleriyle teşvik de eder çoğu vakit. Ancak bir üniversitenin belirli bir siyasi görüşün çizgisinde yol alıp bu görüşe göre organizasyon yapması akademik özgürlük ve üniversitenin kurum olarak tarafsızlığını gölgeler.

Ayrıca Vatandaşlık görevleri konusunda daha duyarlı olursanız memnun olurum, vatandaşların görevleri bir ideolojiye hizmet etmek olmamalıdır.

Bu arada yanlış olabilir ancak cumartesi akşamı kalkacak bir otobüsle Atatürkçü Aydınlanma Topluluğu bir gezi düzenleyecektir bu mitinge katılmak isteyenler için. İlgililer [email protected] ya mail atabilirler.

Kolay gelsin arkadaşlar, lütfen karşılıklı sevgi saygı Smiley

« Son Düzenleme: 12 Nisan 2007, 21:22:45 Gönderen: ookami » Logged

Şaraplar, kırık bardakta getirilir, derler..
anlamak için,
kim kadehe meraklı,
kim gerçek şarapsever.
yazamadım!
metin
Yeni Üye
*

« Yanıtla #8 : 13 Nisan 2007, 00:33:08 »

'' Bu mitinge katılmak bir vatandaşlık görevidir. Ben ailemle beraber gidiorum, öyle ki 10 yaşındaki kuzenim BİLE geliyor( kendisi gelmek istiyor). Okulumuzun bu kadar pasif olması benim çok canımı sıkıyor.

okulun pasif olduğunu nerden biliyorsun...mitinge katılmak aktiflik mi oluyor?...
« Son Düzenleme: 13 Nisan 2007, 00:36:14 Gönderen: yazamadım! » Logged
mguven
Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : 13 Nisan 2007, 11:59:30 »

Bu organizasyonu da CHP liler kendilerinin olarak benimseyecekleri için gidilmesinde ben o kadar da bir fayda görmüyorum.. Tamam rte cumhurbaşkanı olmasın diye böyle birşey yapılabilir olabilir vs.. Ama eninden sonunda baykal çıkacak bu olaya katılanları kendi partilileri gibi gösterecek bakın işte akp ne kadar nefretle kınandı bu oylar bizim mantığına gidecek.. Göreceğiz...
Sayfa: [1] 2   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!
Bu Sayfa 0.067 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu