Suugle Forum
19 Ağustos 2022, 03:29:13 *
Hoşgeldiniz %1$s. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Duyurular:

Ana Sayfa   Yardım Ara Takvim Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: [ÖBYK] - Yeni Yurt Yerleşimleri!!!  (Okunma Sayısı 6281 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
alicaner
Ali Caner ÖNER
Yönetici
Süper Üye

« : 28 Eylül 2006, 21:23:47 »

Herkese Merhaba,

Bildiğiniz üzere bu senenin başında, üniversite hizmetlerine geçen dönem ve yazın yaptığımız tüm uyarılara rağmen, yurt yerleşimlerinde büyük sıkıntı yaşanmış, bu sıkıntı 350 kişinin yurda yerleşememesinin yanı sıra, yerleşenlerin büyük kısmının da istedikleri kişiler ile aynı odaya düşememesi ile sonuçlanmıştır. Bu durum hepimiz için büyük sıkıntı oluşturduğu gibi özellikle 4 kişilik yurtlar için bireysel çözüm arayışları da büyük ölçüde sonuçsuz kalmıştır. Bu sebeple bireysel bazda yapılan oda değişiklikleri zincirleme kaosla sonuçlanmaya devam edecektir. Bu durumda yapılması gereken, 4 kişilik yurtlar olan A1, A2, A3, A4, A5 ve A6 için tüm değişikliklerin tek bir merkezden yapılması idi.

Yaklaşık 4 gündür geceli gündüzlü uğraşlarımız sonucu, 4 kişilik yurtlarda birbiriyle kalmak isteyen herkesin aynı odaya düşmesini sağladık, bunu yaparken de şuana kadar odasına yerleşmiş ve değişim yapılmamasını istemiş kişileri yurtları tektek dolaşarak tespit etmeye çalıştık. Böylece ilk yurt yerleşimlerinden memnun olduğunu bildiren kişilerin yerini de değiştirmemiş olduk. Sonuç olarak elde edilen bu yerleşimler yurtlar idaresi tarafından kabul edilecektir.

Fakat tüm bu yerleşimleri yaparken oda arkadaşı tercihi yapmamış olan kişilerin bir kısmının yerlerinin değişmesi gerekti. Bu değişimi yaparken de kişilerin olabildiğince yakın odalara geçmesi için çaba gösterdik.

Nihai olarak bu yerleşimlerde daha önce oda arkadaşı tercihi yapan herkes birbiriyle kalacaktır. Fakat, bu sistemin sağlıklı işleyebilmesi için bazı arkadaşlarımızın fedakarlık yapması ve bu değişimlerin yapılabilmesi için gönülsüz olarak da olsa oda değişimi yapması gerekmektedir. Burada herkesten genelin refahı için anlayış ve sağduyu bekliyoruz.

Son olarak bilinmesini istediğimiz, yurt yerleşimlerinin ÖBYK'nın asli vazifesi olmadığı ve bu işin esas merciinin yurt idaresi olduğudur. Bundan sonrası için yapılan yer değişimlerinin yurt görevlilerine bildirilmesini rica eder yapılacak olan oda değişikliklerinde yurt idaresinin taşıma konusunda yardım edeceğini bildiririz. Gösterdiğiniz sabır ve anlayış için teşekkür ederiz.

ÖBYK adına
Fatih Demirci

* YurtYerleşimleri-ÖBYK(son).zip (53.73 KB - Yükleme: 573 kez.)
« Son Düzenleme: 29 Eylül 2006, 10:15:18 Gönderen: alicaner » Logged

blackened
Yeni Üye
*

« Yanıtla #1 : 28 Eylül 2006, 22:35:50 »

Tamam ama bu hafta sonu yeni kişiler yerleşecek Wink Wink Roll Eyes ::)benim anlamadığım onlar da kendi arkadaşlarıyla klmay isteyecek

black_star
toros
Yeni Üye
*

« Yanıtla #2 : 29 Eylül 2006, 13:48:33 »

Bir de şöyle bir durum var, odasına geçmek istediğin insanlar "ben çoktan yerleştim, tekrar oda değiştirmem zaman alır" derse bu tüm sistemin durması anlamına gelir. Bu yüzden deadline tarzı bi tarih konmalı, mesela pazardan salı 5.30a kadar değişim sürecidir gibi...Tabi ki bu durum tüm odaların sorunsuz olduğu ve herkesin geçmeyi kabul ettiği ideal durumdur. Ne kadar ideal olur, orasını bikaç gün içinde göreceğiz
ansglen
Yeni Üye
*

« Yanıtla #3 : 30 Eylül 2006, 20:09:58 »

İşin bir diğer tarafı da bazı insanlar mutlu değil bu son tablodan.Yani bazıları olan bize oldu  diğerleri mutlu diyor. Anlamadığım bir nokta da yönetime sorduğunda bilgisayar yapıyor yerleştirmeleri, malesef bu oda arkadaşı olayını yapamadı dediler. Hayır yani ne biçim bir alet edevattır ki bu, gününe göre duygusal olarak değişiyor ve oda arkadaşı olayını yapamıyor. Komutu vermezsen yapmaz tabi. Alla Alla.
mtkocak
Yeni Üye
*

« Yanıtla #4 : 01 Ekim 2006, 23:14:45 »

Oda degisimine gelene kadar, kim nerden osym ile yazismis ikametini nerede gostermis onun bi incelenmesi lazim bence. Mahvolduk ya! Mahvolduk. 65 km lik yolu her gun e5 ten nasi gidecem ben ya!
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!
Bu Sayfa 0.071 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu