Suugle Forum
19 Ağustos 2022, 04:05:53 *
Hoşgeldiniz %1$s. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Duyurular:

Ana Sayfa   Yardım Ara Takvim Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: [1] 2   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Suugle Yurt Yerleşim Yardımı  (Okunma Sayısı 13311 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
alicaner
Ali Caner ÖNER
Yönetici
Süper Üye

« : 21 Eylül 2006, 22:15:55 »

Merhabalar,

Yurt sorununu ÖBYK'ya iletmek için oluşturmaya çalıştığımız platformdan yararlanmak için aşağıdaki linki ziyaret ediniz.

http://students.sabanciuniv.edu/~caneroner/suugle/yurt.php

nuktecobek
Yeni Üye
*

« Yanıtla #1 : 24 Eylül 2006, 13:15:25 »

selam
aslında benım oda degıstrımek gıbı bı sorunum yok fakat erkek arkadasıma bu sene hıc beklenmedık bı sekılde yurt cıkmadı ve bız de bu konuyla ılgılı ne yapabılırız dıye dusunurken bu forumu fark ettık . o maıl adresını yanlıs gırdıgı ıcın uye olamıo , aktıvasyon numarası gelmedı yanı. neyse.. eger yurt cıkmayan ve bunun adil olamadıgını dusunen bırılerı varsa, birlik olusturmka ve sıkayette bulunmak gerektıgını dusunuyoruz..ÖZELLİLKLE AVRUPA YAKASINDA OTURANLARDAN.
bununla ilgilenen briileri varsa ve en kısa zamanda geri donerlerse cok memnun olurum..
nükte
« Son Düzenleme: 24 Eylül 2006, 13:16:48 Gönderen: nuktecobek » Logged
onevisual
Kaliteli Üye

« Yanıtla #2 : 24 Eylül 2006, 15:01:39 »

koskoca (!) IT'nin yapamadığını suugle yapacak, helal olsun Suugle

no fate but what we make...
drejan
Yeni Üye
*

« Yanıtla #3 : 24 Eylül 2006, 16:03:19 »

selam
aslında benım oda degıstrımek gıbı bı sorunum yok fakat erkek arkadasıma bu sene hıc beklenmedık bı sekılde yurt cıkmadı ve bız de bu konuyla ılgılı ne yapabılırız dıye dusunurken bu forumu fark ettık . o maıl adresını yanlıs gırdıgı ıcın uye olamıo , aktıvasyon numarası gelmedı yanı. neyse.. eger yurt cıkmayan ve bunun adil olamadıgını dusunen bırılerı varsa, birlik olusturmka ve sıkayette bulunmak gerektıgını dusunuyoruz..ÖZELLİLKLE AVRUPA YAKASINDA OTURANLARDAN.
bununla ilgilenen briileri varsa ve en kısa zamanda geri donerlerse cok memnun olurum..
nükte

avrupa yakasında değilim fakat her türlü birlikte varım, anadolu yakasından okula gitmekte çok kolay zannetmeyin, önce kadıköye geçioruz, sonra ordan shuttle, başka bir şansınız yok + anadolu yakasına geçen senede yurt verilmedi bu senede, dağ başındaki okula  40 km uzaklıkta, orası yakın diyip geçmeyelim, taşıt olmadımı olmuyor (berbat servis saatleri - örneğin 10.30 da biten dersiniz varsa, en yakın shuttleın 12.45 te kalkması -  ve ders programındaki 3-4 saatlik boşluklarıda düşünmek gerek, bu zaman dilimi nasıl geçirilir ayrı bir sıkıntı ).

herneyse sonuçta yönetim geçen senede bu durumdan haberdardı, hiçbirşeye ellerini sürmediler. yollar bile aynı bozuklukta, bişeyler yapmışlar, o da istanbul parkın hatrına.(geçen sene Dr. Gürsel Sönmez'in trafik kazasının ardından açıklama yapılmıştı, o yüzden bu konuyuda açtım, yazıyı bulursanız okuyun, 1 sene geçmek üzere, yapılan pek birşey yok)

3. olay ise yurtların, son duyurudada 2007-2008 yılına yetiştirilecek denmesi. Bu yurtlar öyle çok kompleks yapılar değil, istense, mart ayına, 2. dönemede çok rahatlıkla yetiştirilebilir. Ayrıca okulun içine remax standı kurulması ayrı bir paragözlük gibi duruyor, hiç girmeyelim Smiley.

Sonuçta biraz ses duyurmak gerekli gerçekten (bu arada tartışma bölümündede benzeri msjlar var, konu bölünmesin, biyere komple yazılsa daha hoş olur)
iDiLk
Yeni Üye
*

« Yanıtla #4 : 24 Eylül 2006, 19:02:01 »

yurtlarla ilgili cok buyuk bir karisiklik oldugu hasikar. sorun; gecen sene de yasanan problemlerin bu sene de gundeme gelmesi. gecen seneden bu seneye yerlestirme sisteminde hicbir gelisme kaydedilmedi su an itibariyle. bilgisayar yerlestirmesinin bir sekilde teknik sorunlarla yapilamadigini(duzgun) gordukten sonra hala bilgisayar yerlestirmesindeki israri anlayamiyorum! Huh?
Borkie
Kaliteli Üye

« Yanıtla #5 : 25 Eylül 2006, 00:44:34 »

bu insanlar nasıl okuyacak ben onu da anlamıyorum. bir arkadasım bu sene girdi okula ve atakoyde oturuyor. zaten fresh olarak cok zorlanacagı cin birde gidip gelme sorunu cıktı. iyice cacık oldu okulun yurt sistemi
marmelat
karamel
Yeni Üye
*

« Yanıtla #6 : 27 Eylül 2006, 19:56:50 »

Ben de Ataköy'de oturuyorum ve yurt çıkmadı. Yurt verirken kriter olarak  ikametgah  neden 4.sırada anlamak zor. Onu 4. sıraya koyanların Ataköy'de oturup hergün okula gidip gelmelerini isterdim.  Cidden Anadolu yakasında ve Avrupa yakasında oturmak çok farklı. Yoldan vazgeçtim o kadar yolun üstüne geç saati olan derslerden çıkıp o köprü trafiğini çekmek bi işkence.
regulus
Yeni Üye
*

« Yanıtla #7 : 28 Eylül 2006, 14:48:36 »

Arkadaşlar,
iyi güzel herkes canını sıkan konuyu eleştiriyor ama eleştirmeden önce de biraz düşünüp öyle eleştiri de bulunmak lazım ki yapıcı birşeyler çıksın ortaya. Ben Ataköy'de oturuyorum nasıl bana yurt çıkmaz, okul yönetimi suçlu demek biraz yanlış bi eleştiri bence. Okulda yurtlarda boş yer varmış da sanki okul yönetimi İstanbul'da oturanlara yer vermiyormuş gibi konuşuluyor. Böyle bir durum yok, yurtlarda yer olsaydı zaten herkes yerleşirdi. Öte yandan Edirne'de Ankara'da oturan biri varken İstanbul'da oturan birine öncelik tanımak da elbette yanlış olur. Haa, ikmatgahını farklı gösterenler yok mu, elbette var ama bu da yine okul yönetiminin suçu değil, bizim gibi öğrenci olanların suçu.

Ayrıca okul yurtları istese marta kadar yetiştirebilir ama istemiyor demek de bence yanlış bir düşünce. Kış aylarında inşaatların yapılmadığının farkında değilsiniz sanırım. Beton dökültükten, ya da sıva yapıldıktan sonra yağmur yağması, don olması gibi durumlar yapılarda olumsuzluk yarattığı için hiçbir yerde kış aylarında inşaatlar yapılmaz. Yoksa okulun istemesi istememesi gibi bir durum söz konusu değil. Farkında mısınız bilmem kaç senedir yapılan yurt inşaatlar hep nisan gibi başlare eylülde biter.

Sorunlarımızı mutlaka dile getirelim, ama bunları söylemeden önce biraz düşünmek gerek bence. Hemen okul yönetimini suçlamak, uğraşmak istemiyorlar, öğrenciyi sevmiyorlar gibi söylemler bu okula da bu okuldaki birliğe de zarar veriyor. Ben bu okulda 5 senedir okuyorum ve bu ülkede buradaki kadar hiçbir yerde öğrenciyle ilgilenen, onların isteklerini hiç göz ardı etmeden birşeyler yapmaya uğraşan bir kurum görmedim.

Umarım yurt konusunda mağdur olanlar için en kısa zamanda da uygun birer çözüm bulunur..
« Son Düzenleme: 28 Eylül 2006, 14:49:39 Gönderen: regulus » Logged
onevisual
Kaliteli Üye

« Yanıtla #8 : 28 Eylül 2006, 16:13:35 »

arkadaşım sen galiba yurtlarda dönen torpil olayının farkında değilsin

no fate but what we make...
ERoS
Kaliteli Üye

« Yanıtla #9 : 28 Eylül 2006, 17:12:37 »

ayrıca sen istanbulda şuraya buraya çıkmamış demeden önce istanbulda nerelerden kimlere yurt çıkmış iyice bi araştır. Nişantaşı gayrettepe şişli beşiktaş tan ev çıkıyo zeytinburnundan çıkmıyo.. Ya da sahrayı cedidden caddebostandan kadıköyden içerenköyden çıkıyo da pendikten maltepeden kartaldan çıkmıyo. Birbiriyle tutarlı olsa gene bu kadar kargaşa çıkmazdı. Beykozda arkadaşıma çıkmadı iki sokak aşağısındaki (kıza!) yurt çıktı her ne kadar kız önceliği olmasa da

I was uncool before uncool was cool
Sayfa: [1] 2   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!
Bu Sayfa 0.095 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu